Araba Tutkum

"Uçan araba" kazası iki yaralı ile sonuçlandı! Tekno Haber

Maverick marka bir "uçan arabanın" yaptığı kazanın ardından, Marion County Florida'da iki kişi yaralandı. Kaza raporunda iki kişinin de hafif yaralı olduğu söylenmekte. Maverick, daha önce yapılan testlerinde de en az iki kazaya karışmıştı. Bu kazaların biri 2012 yılında ve diğer 2013 yılında gerçekleşmişti.

Marion County Sheriff's Office'ın Orlando Sentinel'e gönderdiği e-postada yazan yazı ise şu şekilde: "Bu ev yapımı araç, içerisinde iki kişiyle havalanmayı başardı ancak daha sonra yere çakıldı ve alev aldı."

Araba ilk olarak Marion County Sheriff's Office'den gönderilen Slovak aracın resmi sebebiyle bir Aeromobil uçan araba (büyük fotoğraf) olarak tanımlanmıştı ancak bu uçan arabanın modeli aslında bir Maverick'ti.

Maverick, Florida'da yer alan ve Steve Saint tarafından yönetilen I-TEC adlı bir Hristiyan misyoner organizasyonu tarafından geliştirilmişti. Saint, 2012 yılında "uçan arabasının" testi esnasında yaralanmıştı ancak bu yeni kazadaki yaralılardan biri olup olmadığı belli değil. Misyoner grup, Maverick aracını gelişmekte olan ülkelerde zor ulaşılan alanlara daha hızlı ulaşmak adına geliştirmişti. Ayrıca bu uçan araba 94.000 dolar karşılığında genel satışa da sunulmuş durumda.

Maverick'in başarılı uçuşlar gerçekleştirebildiği bilinmekte ancak, hâlâ daha güvenilir ve daha ucuz uçan arabaların geliştirilmesi için bekleyişimiz sürmekte. Bu arada, satışa sunulmuş olsa da, aracın kulanmının halen yasal olmadığını ekleyelim...

Kaynak:CHIP

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

En İyi 10 Araba Yarışı

En İyi 10 Araba Yarışı

Araba yarışı tutkunları son 10 yılda çıkan en iyi 10 araba yarışı listemize bakmalısınız.

DEVAMI

BMW Teknolojide Sınır Tanımıyor

BMW Teknolojide Sınır Tanımıyor

BMW, CES 2015'te en yeni otomobil teknolojilerinden biri olan 'Remote Valet Parking Assistant'ın tanıtımını yapacak.

DEVAMI

FOTO GALERİ

  • 2015 Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe Nighthawk
  • 2015 Ford Edge Sport
  • 2016 Porsche Cayman GT4
  • 2015 Volkswagen Golf SportWagen

VİDEOLAR

  • Yamaha R1 vs CBR1000RR Egzoz Kapışması
  • Mustang Cobra vs Yamaha R1
  • 2015 S1000RR vs 2014 S1000RR
  • Kawasaki H2R Dyno Run
<p>yeni Porsche Panamera'yı nasıl buldunuz?</p>

HAVA DURUMU