Araba Tutkum

Bu araba sadece davetiye ile satılıyor! Otomobiller

Bu araba sadece davetiye ile satılıyor!

Dünyanın önde gelen spor araba üreticilerinden Ferrari, yeni çıkacak olan Sergio modelini sadece seçkin insanların kullanabilmesini garanti altına almanın yolunu bulmuşa benziyor. Bu özel araç sadece davetiye ile satılacak!

Öncelikle henüz size Ferrari'den bir davet gelmemişse şansınıza küsebilirsiniz çünkü asla birinci el bir Sergio'nuz olmayacak! Neden mi? Çünkü Ferrari, bu özel aracı sadece davetiye usulüyle piyasaya sürüyor.

Dünyaca ünlü tasarım firması Pininfarina ve Ferrari'nin ortak çalışmasıyla ortaya çıkan Sergio'dan şu an dünyada sadece altı tane var ve onları satın almak için erken davranmak bile çözüm değil. Sergio'lar deyim yerindeyse kapanın elinde değil, davetiyeyi kapanın elinde kalacak. Her biri milyonlarca dolar değerinde olan bu altı aracın sahibi olmak için, ihtiyacınız olan şey bizzat Ferrari tarafından hazırlanıp size gönderilen bir davetiye.

Ferrari daha önce de farklı modelleri için bu tip etkinlikler planlamış bir marka. Yılda 7000 araç üreten Fiat'ın Ferrari'si, bir yandan üretim hızını arttırıp daha çok kişiye ulaşmaya çalışırken, bir yandan da bu tip özel araçları sadece elit bir kesime sunarak, marka kalitesini korumaya çalışıyor.

Sergio'ya sahip olması muhtemel kişilerin muhtemelen koleksiyonlarına katacakları bu özel aracın son hali ise henüz belirlenmiş değil. mühendisler ön camı olmayan bu modelin en konforlu şekilde bir sürüş imkanı sağlaması için hala çalışmalarını sürdürmekteler. Bu yıl Londra'da beğeniye sunulan Sergio'lardan altı tanesi 2015'te alıcılarına teslim edilecek.

Kaynak: CNN Money

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yeni MINI John Cooper Works

Yeni MINI John Cooper Works

2014 Detroit Otomobil Fuarı?nda sahneye çıkartılan John Cooper Works konsepti üzerinden geliştirilen...

DEVAMI

Mercedes-Benz BMW Çekişmesi!

Mercedes-Benz BMW Çekişmesi!

Mercedes-Benz, BMW'nin X6'nın karşısına GLE Coupe ile çıkıyor. GLE Coupe, Kuzey Amerika Otomobil Fuarı'nda boy gösterecek.

DEVAMI

FOTO GALERİ

  • 2015 Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe Nighthawk
  • 2015 Ford Edge Sport
  • 2016 Porsche Cayman GT4
  • 2015 Volkswagen Golf SportWagen

VİDEOLAR

  • Yamaha R1 vs CBR1000RR Egzoz Kapışması
  • Mustang Cobra vs Yamaha R1
  • 2015 S1000RR vs 2014 S1000RR
  • Kawasaki H2R Dyno Run
<p>yeni Porsche Panamera'yı nasıl buldunuz?</p>

HAVA DURUMU