Araba Tutkum

Modifiye Tutkunlarına Kötü Haber! Modifiyeler

Modifiye Tutkunlarına Kötü Haber!

Emniyet müdürlüklerine gönderdiği genelgeyle araçların trafikten men edilmesi talimatı verildi.Emniyet Genel Müdürlüğü, son dönemde özellikle şehir içi trafik içinde çok sık görülen ‘modifiye araç’larla ilgili yoğun şikâyetler üzerine harekete geçti.

Emniyet müdürlüklerine gönderdiği özel genelgeyle bu araçların trafikten çekilmesi, para cezası yazılması ve araçlar üzerinde yoğun kontrol yapılmasını istedi.Hatta bu arçların trafikten men edilmesi talimatı verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün özel genelgesinde yapılacak denetimlerde öne çıkacak esaslar şöyle:

1- Araç üzerinde yapılan teknik değişikliği 30 gün içinde tescil yapan kuruluşa bilgilendirmeyen sürücüler 80 lira para cezası ve 10 ceza puanı ile cezalandırılır. Yapılan değişiklik belgeleri üzerine işleninceye kadar araç trafikten men edilir.

2-Ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarını şartlarına uygun olmadan araçlarda bulundurmak, bu tür cihazları kamunun rahatını bozacak şekilde kullanan sürücüler 80 lira parave 10 ceza puanı ile cezalandırılır. Cihazlar araçtan sökülür.

3-Eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 172 lira para cezası ve 20 ceza puanı ile cezalandırılır. Araçtaki değişiklikler kanuna, mevzuata uygun hale getirilene kadar araç trafikten men edilir.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Modifiye Tutkunlarına Kötü Haber!

Modifiye Tutkunlarına Kötü Haber!

Trafikte sıkça görülen modifiyeli araçlarla ilgili vatandaş şikâyetler Emniyet'i harekete geçirdi.

DEVAMI

1955 Model Arabaya Tam 100 Bbin Lira Harcadı !

1955 Model Arabaya Tam 100 Bbin Lira Harcadı !

Bursalı kaporta ustası Ali Ersöz?ün ellerinde yeniden yollara çıkmak için gün sayan 1955 model otomobil, görenlerin dudağını uçuklatacağa benziyor.

DEVAMI

FOTO GALERİ

  • 2015 Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe Nighthawk
  • 2015 Ford Edge Sport
  • 2016 Porsche Cayman GT4
  • 2015 Volkswagen Golf SportWagen

VİDEOLAR

  • Yamaha R1 vs CBR1000RR Egzoz Kapışması
  • Mustang Cobra vs Yamaha R1
  • 2015 S1000RR vs 2014 S1000RR
  • Kawasaki H2R Dyno Run
<p>yeni Porsche Panamera'yı nasıl buldunuz?</p>

HAVA DURUMU